کلیسای جوجه، در قلب جنگل‌های اندونزی

در عمق جنگل های کشور اندونزی، سازه ای توسط انسان ساخته شده که شکلی شبیه به جوجه داره. این سازه عجیب به «کلیسای جوجه» مشهوره و یکی از جاذبه های توریستی اندونزی هست.

این مکان رو همه به عنوان کلیسا میشناسن، اما سازنده این اثر - «دانیل آلامسجاه» 67 ساله - میگه که این بنا نه یک جوجه هست و نه یک کلیسا.

به گفته دانیل، یک روز که در حال کار در شهر جاکارتا بوده، پیامی از طرف خدا دریافت میکنه مبنی بر اینکه «برو یک جایی برای دعا کردن به شکل یک کبوتر بساز». دانیل ادامه داد: چون من مسیحی هستم، مردم فکر کردن که در حال ساخت یک کلیسا هستم. در حالی که اینجا کلیسا نیست، اینجا جایی برای دعا کردنه، برای هر کسی که به خدا اعتقاد داشته باشه.

  دانیل پیام ساخت این مکان رو در سال 1989 دید. وی که روزی برای ملاقات با خانواده همسرش به محلی در اطراف موقعیت فعلی «کلیسای جوجه» میره، ناگهان متوجه میشه که نمای اون مکان براش آشنایی داره. و تازه متوجه میشه که این محل رو در هنگام دریافت پیام مشاهده کرده بود.

این مرد که برای ساخت پروژه مشکل مالی هم داشت، شروع به دعا کردن کرد و در نهایت مردم محلی حاضر شدن با قیمت پایین، مقداری زمین در اون منطقه بهش بدن و دانیل هم در مدت 4 سال پول رو به شکل کامل پرداخت کرد و در سال 1994 ساخت پروژه خودش رو شروع کرد.

این پروه در گذر زمان کاربردهای مختلفی داشت. مدتی از اون برای کمک به فرزندان معلول و کم توان استفاده میشد. مدتی هم به عنوان محلی برای ترک اعتیاد.بعدها هم جایی برای دعا کردن ادیانی مثل بودایی، مسلمان و مسیحی میشه. اما امروزه این محل متروکه شده و فقط به عنوان یکی از جاذبه های توریستی اندونزی شناخته میشه.


پروژه «کلیسای جوجه» هنوز کار ساختش تموم نشده و دانیل امیدواره روزی بتونه این محل دعا رو کامل تکمیل کنه.

کلیسای جوجه، در قلب جنگل‌های اندونزی

کلیسای جوجه، در قلب جنگل‌های اندونزی

کلیسای جوجه، در قلب جنگل‌های اندونزی

کلیسای جوجه، در قلب جنگل‌های اندونزی